Dziewczyna z witryny

Co czwartek o godzinie 17:00, w kawiarnianej witrynie siedzi dziewczyna i wróży sobie z kawy.  Oplata szczupłymi palcami kubek, jakby chciała zatrzymać całe ciepło – by wróżba była łaskawsza. Topi kolejne myśli w czarnym płynie; usta poruszają się nieznacznie, wypowiadając zaklęcia.Niemal widzę jak jej oczy podążają tropami starych historii, obserwują uważnie wspomnienia, by odnaleźć wskazówki do przyszłości.

‘Co chcesz tym uzyskać, mała?’ – myślę, za każdym razem, gdy przechodzę obok. Jej włosy, spięte w rozjuszoną cebulę, walczą z powietrzem, a sweter leniwie pokłada się na jej ciele – ‘typowa czarownica’- uśmiecham się do siebie- ‘Może jednak uda jej się zaczarować rzeczywistość’.

Wśród gwaru bywalców, wśród krzyczących haseł na bilbordach, czarownica odmawia ciasta i innych pyszności, skupiając się jedynie na swojej przyszłości. Nie interesują ją komórki, laptopy czy tablety. Nie osłabiają jej wyzute z uśmiechu twarze przechodniów. Jej zaklęcia potrafią odgonić większość złych myśli i potworów przeszłości, rozsiewając przy tym pogodną aurę.

Na stole zamiast kart tarota leżą kartki różnej maści; zapisane kolorowymi flamastrami, gdzie nie gdzie długopisem lub ołówkiem; notatki, komentarze, plany, listy, zaklęcia, uroki i wszystko czego dusza zapragnie. Ona, umoszczona w swoim papierowym chaosie, knuje czarownicowe strategie.

Nie wiem, co sprawia, że trzymam za nią kciuki: czy rozczula mnie jej dziecinna naiwność czy zawziętość granicząca z obłędem. Może to ten szczególny uśmiech, gdy pozytywna myśl połaskocze jej duszę, a policzki zasłaniają jej oczy. Tylko czy to wystarczy, by osiągnęła swój cel? Czy wróżenie bez fusów i stosy zapisanego papieru są właściwą drogą? Pewnie kiedyś się dowiem.

Co czwartek o godzinie 17:00, w kawiarnianej witrynie siedzę i wróżę sobie z kawy…

7 Replies to “Dziewczyna z witryny”

    1. A w opisie nie jest napisane, że nie ma komórki czy laptopa, tylko że wtedy nie interesują ją te urządzenia 😉

  1. Potrzeba serca jest ta sama inny jest tylko sposób wyjawiania swoich marzeń i uczuć ale w gruncie rzeczy chyba jesteśmy sobie bliscy wyjawiając swoje skryte marzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *