Refleksje ze zwierciadłem w tle

SplitShire-4481-1800x1200Kim jestem? Jestem kolekcjonerką zwierciadeł. Nie są to jednak zwykłe lustra, ale odbicia ludzi, którzy są wyjątkowi, niezwykli, inspirujący… Jak to możliwe?
Kiedy już znajdziesz taką osobę (a nie jest to łatwe, bo potrafią się dobrze maskować), znajdź jedną wspólną „część”, która was łączy i wtedy natychmiast… zanurz się w niej… Poczuj jak delikatnie przechodzisz przez taflę jej duszy i zacznij upojne poznawanie jej wnętrza…

Nie obawiaj się pytać, ale bądź delikatna.. Subtelna… Wrażliwa… Bądź blisko: myślami, dotykiem, dobrym słowem, wsparciem i wyobraźnią. Daj się pochłonąć nieodpartej chęci poznania drugiej osoby. Zatop myśli w jej ciele…

Powoli, niemal leniwie przypatruj się każdej części jej ciała… Jaka bije z niej harmonia, chęć życia, emocje. Daj się ponieść jasnemu błękitowi jej oczu, pozwól by jej wzrok otulał beztrosko Twoją twarz, poczuj ciepło bijące z tej osoby, aż w końcu… zakochasz się.

Zawiśniesz w stanie euforii i uniesienia, tak często spotykanym u nastolatków, a dawno zapomnianym przez dorosłych. Jest to coś magicznego, ale jednocześnie niepełnego. Dopełnieniem zakochania jest miłość nieodwzajemniona, a raczej taka, która od początku nie ma przyszłości. Najczystsze uczucie – bez krzty logiki i racjonalnych zachowań. Siła tak niewyobrażalna, że może zniszczyć ludzkie życie.

Jeśli jednak zostanie odpowiednio wykorzystana, dostarczy ci wrażeń, jakich dotąd nie zaznałeś. Przelej swoją tęsknotę na papier – otwórz się. Przechodzi przez ciebie czysta siła twórcza – otwórz się. Zacznij wsłuchiwać się w siebie i wyraź to w dowolny sposób – uzewnętrznij te emocje. Rysuj. Pisz. Fotografuj. Tańcz. Zobacz jak żal dodaje szczególnego zabarwienia twoim pracom.

Spójrz, jaką możesz mieć satysfakcję z tak wspaniale użytych uczuć. Jesteś teraz tylko przewodnikiem, przez który płynie boska energia miłości. Nie wahaj się – stwórz coś na miarę siebie. Przestań czuć się źle z tym, że czujesz się źle. Zacznij radować się z przypływu kreatywności i tej szczególnej nuty smutku, która jest zwieńczeniem twych starań. Jesteś owładnięta miłością platoniczną? To cudownie – użyj jej jako narzędzia, by udoskonalić siebie i jednocześnie pozostać sobą.

4 Replies to “Refleksje ze zwierciadłem w tle”

  1. Zostawiając miłość z boku nasuwa mi się refleksja jak dobrze być z ludźmi, z którymi można po prostu rozmawiać, śmiać się, płakać, pracować, spacerować, milczeć…tak, milczeć. Z ludźmi którzy nie zazdroszczą a potrafią cieszyć się z naszych radosci a my potrafimy wspierać ich w sukcesach. To buduje, rozwija i wzmacnia. I powoduje że świat nie jest szary. Ale to musi być obustronnie szczere. Tylko wtedy wróci do nas wszystko co damy innym.Nie licząc na korzyści….To też zwierciadło….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *